čtvrtek 28. února 2019

Martina Mia Svobodová - Indigové pohádky

Zdroj: www.indigovepohadky.cz
Někdy se tak stane, že k vám přijdou krásná překvapení v kouzelném čase. Jako ke mně Indigové pohádky. Balíček s knihou to stihl pár dní před Vánoci, takže to byl takový první předčasný dárek pod stromeček. Po rozbalení mi vyrazil dech. Obálka knihy je totiž bez nadsázky nádherná. Modrá se od barvy jasné oblohy až po barvy moře a v devíti kytičkách je devět ilustrací z devíti pohádek. K tomu ještě krásné minidárečky v podobě pexesa, omalovánek a záložky.
Upřímně se přiznám, že jsem to nevydržela a uvařila si čaj, zapálila si svíčku a zachumlala se do deky, abych se knihou pokochala i zevnitř. Takový pocit ve mně totiž vyvolala. Není to kniha, kterou si dáte do kabelky a budete hltat v MHD. Je to kniha, kterou si spolu s dětmi (nebo i bez dětí) vezmete do pelíšku a budete si ji vychutnávat pomalu jako nejlepší čokoládové pralinky. Já to tak dělala a proto mi trvalo skoro dva měsíce, než jsem ji přečetla celou.
V knize je celkem devět pohádek, které jsem doplněny krásnými originálními obrázky od devíti ilustrátorek, které tvoří různou technikou. I když doplněny...obrázky i text jsou do sebe tak hezky zakomponovány, že čtete text a spolu s ním si prohlížíte i obrázky. A pohádky jsou opravdu jiné. Ctí pohádkový zákon, že na konci všechno dobře dopadne. Ale nenajdete v nich princezny, prince ani draky.
Zdroj: www.indigovepohadky.cz
Najdete v nich ale moudrost a poučení. Třeba o tom, že každý jsme originální a tato jinakost má svůj účel, o tom, že je třeba dělat věci s láskou a jak nejlépe dovedeme nebo o tom, že když si něco přejeme, tak se nám to splní. Každá pohádka zabrnká na nějakou strunu a uvědomění ve vás samotných. U každého to bude jiná pohádka a samozřejmě jiná struna. U mně to byly dvě pohádky o stromech, které se mě dotkly nejvíce. A věřím, že za čas mi zabrnkají zase úplně jiné příběhy.
Původně jsem si říkala, že si knihu přečtu a uvidím, třeba ji i posunu dále, aby udělala radost i někomu jinému. Ale po tom, co přišla a co jsem ji přečetla, už vím, že rozhodně ne. Sobecky si ji nechám do pelíšku pro sebe a pro vlastní budoucí skřítky. Toto totiž není kniha, kterou po přečtení darujete dál, ale kniha, kterou si necháte, a při čtení vás ještě napadne x lidí, které byste mohli obdarovat. Samozřejmě ale dalším výtiskem. Takže pokud chcete dárek pro sebe nebo ostatní, můžete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat